کلینیک زیبایی دکتر پریخانی شما را به بهترین خدمات پوست و مو و زیبایی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

انواع روش درمان واریس پا بدون جراحی

آنچه در این مقاله می خوانید...

درمان خانگی واریس پا چگونه است؟دوره نقاهت پس از درمان واریس پا

واریس بیماری می باشد که اکثریت افراد جهان و بخصوص ایرانی ها به آن مبتلا می شوند. درمان واریس پا بدون جراحی دو روش انجام می گیرد:

  1. درمان لیزری درون رگی: پزشک در این روش با استفاده از یک کاتتر و امواج فراصوت رگ های واریسی را می سوزاند .
  2. اسکلروتراپی: در این روش یک ماده شیمیایی مخصوص به یک ورید واریسی کوچک تزریق می شود که طی چند هفته موجب از بین رفتن و بسته شدن رگ های واریسی می شود.

انواع روش درمان واریس پا بدون جراحی

درمان خانگی واریس پا چگونه است؟

درمان خانگی واریس پا چگونه است؟ واریس ها انواع مختلفی دارند که در بعضی از موارد اصلا علامتی از خود بروز نمی دهد ولی در صورت بروز علائم در مرحله اول و در نوع خفیف آن نیاز به مراجعه به پزشک نمی باشد و می توان آن را بصورت طبیعی و خانگی درمان نمود. در این قسمت چند روش درمان خانگی واریس را بیان می کنیم:

  • ورزش کردن یکی از موثر ترین راه ها در درمان و پیشگیری از ابتلا به واریس می باشد چراکه ورزش کردن موجب کمک به بازگشت درست خون از سیاهرگ های پا به قلب می شود و همچنین در هنگام ورزش کردن بدن یکسری هورمون ترشح می کند که برای بهبود واریس بسیار موثر می باشد.
  • تنظیم وزن بدن باعث می شود که زنان و بخصوص افراد میانسال از این بیماری مصون باشند همچنین افرادی که دارای بیماری واریس هستند باید وزن خود را کاهش دهند تا بدن آن ها بتواند گردش خون را بدرستی در سراسر پاها انجام دهد.
  • روغن های اسانس باعث بهبود گردش خون می شوند و ورم ها را در بیماری واریس پایین می آورند. یکی از بهترین روغن ها برای درمان واریس روغن(سرو) می باشد این روغن دستگاه گردش خون را تقویت می نماید و باعث تسریع گردش خون می شود. برای درمان واریس با این روغن کافی است روزانه چند قطره از آن را روی محل متورم ریخته و سپس ماساژ دهید.
  • استفاده از قره قاط و شاه بلوط هندی که دو گیاه می باشند برای درمان واریس بسیار موثر می باشند.

دوره نقاهت پس از درمان واریس پا

دوره نقاهت پس از درمان واریس پا دوره نقاهت درمان واریس پا بسته به روش درمانی شما دارد که در اینجا دوره نقاهت تمام روش ها را بیان می کنیم:

  • روش اسکلروتراپی: این روش دوره نقاهت ندارد و پس از تمام شدن درمان می توانید راه بروید.
  • روش لیزر واریس: این روش نیز دوره نقاهت ندارد و پس از درمان می توانید راه بروید فقط بهتر است برای کاهش کبودی پا از جورابهای مخصوص استفاده نمایید.
  • روش امبولاتوری فلبکتومی: در این روش بیمار باید به مدت 24 ساعت در بیمارستان بستری باشد و پس از ترخیص یک هفته در خانه استراحت نماید.
دکتر محمد پریخانی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و خدمات

کلینیک زیبایی دکتر پریخانی شما را به بهترین خدمات پوست و مو و زیبایی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید